8 Nisan 2010 Perşembe

İŞTE BİZ KADINLAR ÖZELLİKLE BEN ;)


Bir kadın çocuktur aslında.Çocuk gibi davranmayı sever. Erkeğin kendisine bir çocuğa gösterdiği şefkati göstermesini de ister. Bir çocuğu okşar gibi incitmekten korkarak okşamalıdır erkek kadını. Ama hiçbir kadın çocuk muamelesi görmek istemez. Söylediği şeyler çocukça da olsa dinlenilmesini, dikkate alınmasını ister. Yani bir kadının çocukluk yapmasına izin vereceksiniz ama asla onu bir çocuk olarak görmeyeceksiniz.

Bir kadın güçlüdür aslında.

Hatta erkeklerden çok daha güçlüdür. Ama bu gücünü her zaman ortaya koymasını sevmez. İster ki erkeğin gücü kendisine huzur versin. Kendi kendine yapabileceği şeyleri bile erkeğin yapmasını bekler. Böylece hem daha kadın olduğunu hissedecektir hem de erkeğinin ne kadar güçlü olduğunu

görecektir. Ancak kadını gücünü göstermek istediğinde onu engelleyemezsiniz. Yapmak istediği bir şey varsa mutlaka yapar.

Bir kadın sevgilidir aslında.

İçinde her zaman sevgiyi taşır. Sevdiklerinden kolay kolay ayrılamaz. Sevdiklerini kolay kolay. kıramaz. Zor sever ama tam sever. Bir kadının tam anlamıyla sevebilmesi için yüreğinin kabul ettiğini beyninin de kabul etmesi gerekir. Ve sevmezse de onu asla sevmeye zorlayamazsınız. Belki kolayca yüreğine girebilirsiniz. Ancak beyninde yer etmemişseniz her an terk edilebilirsiniz. Sevmediği halde terk etmeyen kadınlar da var elbette. Bunun nedeni ise engelleyemedikleri 'acımak' duygusudur.

Bir kadın yalnızdır aslında.

Hiçbir zaman kadını bütünüyle elde edemezsiniz. Kendisine ait bir dünyası vardır ve orada hep yalnızdır. O dünyaya kimsenin girmesine izin vermez. Hiçbir anahtar o dünyanın kapısını açamaz. Yalnızlık onun sığınağıdır. O sığınağa ne zaman gireceğine, ne kadar kalacağına hep kendisi

karar verir. Sığınaktayken oradan çıkmaya zorlarsanız onu sonsuza dek kaybedebilirsiniz.

Bir kadın çılgındır aslında.

Neler yapabileceğini erkek aklı hayal bile edemez. Yaratıcılığının sınırı yoktur. Ama bunu ortaya çıkartmak için hayatının erkeğini bekler. Hoyratça harcamaz yaratıcılığını. Sadece erkeğine saklar. Bir kadının gerçek erkeği olmayı başarabilmişseniz çok şanslısınız demektir. Çünkü yaşamınız asla sıradan olmayacaktır.


Bir kadın hayattır aslında.

Çünkü hayatın içinde olan her şey ancak kadınlar olduğunda anlam kazanıyor. Yemek yemek. su içmek bile. Bir kadının elinden içtiğiniz suyla kendi kendinize bardağı doldurup içtiğiniz su arasındaki lezzet farkını anlayabiliyor musunuz?

Anlıyorsanız ne mutlu size.

Anlamıyorsanız ne yazık ki yaşamıyorsunuz.

6 yorum:

 1. Gülüm 1. paragraf harika ve tam anlamıyla katılıyorum. Kadınlar her zaman şefkat ister ama acınarak değil, anlamayan ve yaşamayan erkekler çok fazla ama onlar da mutlu değil. Bedenlerini doyurmanın kendilerine yetebileceğini sanıyorlar ruhlarını unutarak, yazık..

  YanıtlaSil
 2. Merhaba Gülüm
  Ne güzel ne doğru anlatmışsın seni,beni,bizleri,kadınları...
  Güçlü kadın,çocuk kadın,sevgili kadın, aşık kadın,yalnız kadın,çılgın kadın,bence akıllı kadın ve evet hayatın kendisidir kadın...
  Sevgiler...

  YanıtlaSil
 3. mutluysamnehos@ evet canım. erkekler bu yüzden hep aç zaten. ruhlarını değil bedenlerini doyuruyorlar. aç olan ruh bir başkasına saldırmaya başlıyor sonra bir başkası ve tatmin olamıyorlar. tabi istisnalar var mutlaka ama istisnalar da kaideleri bozmuyor malesef;)

  YanıtlaSil
 4. ruhum@ bizler olmasak dünyanın hali nice olurdu :)) düşünsene dünyanın rengi biziz aslında!!!

  YanıtlaSil
 5. Erkekler kusura bakmasın ;
  Dünya renksiz olurdu kesin:)
  Acı gerçek bu:))

  YanıtlaSil